Co je dnes nového v českém průmyslu – shrnutí

Posted on 17/02/2019 2:37am

V současné době asi není možné popsat průmysl v ČR bez uvedení motorového odvětví. Už rok 2014 byl docela zajímavou dobou pro výrobu a prodej motorů – různých automobilů, autobusů a motocyklů.

Teď poptávky celý čas rostou, co určitě má vliv na místní ekonomiku – průmysl je její důležitá část. Pravděpodobně tento trend se objeví během let ještě populárnější, protože podle statistik více lidí než dřív používá auta.

zakład przemysłowy
Author: Jim Bowen
Source: http://www.flickr.com
V dnešní době základem českého prumyslu kromě výroby vozidel jsou stroje, elektronika, zbrojní průmysl, stavebnictví, sklo a obuvnictví. Nějak menší, ale také důležitou roli má průmysl zemědělský a potravinářský – významné jsou místní piva, moravská vína a některé druhy sládkostí, často rovněž exportované. Nejlépe být si vědom, že hlavní průmyslová místa v ČR jsou Praha a okolí, Brno a Ostrava – celý čas se tamhle objevují nové továrny a zboží kvůli snadné dopravě a dostupu k surovinám. Pozoruhodný trend průmyslu je investice v nové a zelené technologie – zároveň jestli jde o neškodné zdroje energie, elektrotechniku a stavebnictví. Je to trend, jenž se od krátké doby, ale pravidelně rozvíjí – celá řáda podníků pozoruje nové jevy a je určuje v start-upech. Současně docela zajímavé články o tom jsou dostupné na internetu, kde je možné také prohlížet trhy a údalosti – pozorování jich je docela efektivní řešení, jestli někdo se zajímá o současný průmysl v České republice.Český průmysl to rovněž mnoho zaměstnanců – v roce 2000 jejich množství dosáhlo až jednou třetinu celé populaci občanů, a velký je rovněž v současné době. Ještě v 2005 část průmyslu v českém hrubém domácím produktu byla velká, protože asi 40 %. Průmysl hutnický je v současné době výrazně spojený se strojirenským, a proto nejednou mají ty dva typy podobná centra. Mnoho odvětví je ovlivněných mechanizaci, např. průmysl zemědělský a těžební. Dnes okamžitě se rozvíjí průmysl petrochemický, farmaceutický, vojenský a je exportoványch moc výrobků – např. letadla, noktovizory a dalekohledy. Je také vyrazný růst zájmu o informační systémy, solární energii a vodohospodářství.

Tags: Auto, trend, produkt, čas, Praha