Fototapeta - velký hit poslední doby, který očaruje každého milovníka pěkných interiérů

Posted on 03/05/2019 6:55pm

Chceš mít originální bydlení? Rád experimentuješ a aranžuješ obytné prostory? Máš rád neotřelé dekorace a nápadité interiérové doplňky? Fototapety jsou pro Tebe!


Co to jsou fototapety a kde je možné je koupit?


fototapety do ložnice
Author: Pixers
Source: Pixers
Pod pojmem "fototapety" rozumíme velkoformatové fotky, nebo geometrické motivy natištěné na papírovém, nebo vliesovém základě, které fungují jako typické tapety. V posledních letech největší úspěch u českých zákazníků mají zmíněné vliesové fototapety. Jejich lepení je totiž hrozně jednoduche - lepidlo se nanáší jen na zeď. Kromě toho tento druh fototapet je omyvatelný, trvalý a mnohem odolnější proti opotřebení než tradiční papír, což je velmi důležité v případě fototapety do koupelny. Fototapety se hodí k různým povrchům - můžeme je lepit na zeď, sádrokartony či betonové panely. Velkým kladem fototapet je rovněž rozličnost barev, vzorů a motivů. V prodejnách s dekoračními předměty a tiskarnách zaměřených na velkoformátový tisk čekají na nás stovky různých fototapet - stačí zvolit místnost a najít k ní vhodný vzor.


Nejpopulárnější vzory fototapet


fototapety do koupelny
Source: http://www.sxc.hu/


Fototapety mají mnoho výhod. Dokážou oživit každý interiér, opticky zvětšit prostor, anebo úplně změnit charakter našeho bydlení. Pokud uvažujeme o nákupu fototapety, musíme pečlivě vybrat její materiál a vzor. Fototapety do ložnice měly by být elegantní, laděné do klídných barev.Jemný vzor a odstíny šedé, bledomodré či světle žluté barvy určitě promění naší ložnici v kouzelnou odpočinkovou místnost - demural.cz.


V případě, že hledáme fototapetu do kuchyně můžeme zvolit něco výraznějšího. V nabídce tradičních a Internetových obchodů jsou desítky fototapet s kvetinovými motivy ve šťavnatých barvách. Do kuchyně se rovněž hodí fototapety se vzorem jídla.

Tags: dom, Internet, fotograf, rok, interiér