Jak dobře udělat obnovu bytu nebo jiného interiéru – nejlepší tipy

Posted on 27/03/2019 1:32pm

I malá obnova pokoje může působit hezké výsledky. Někdy tato činnost je dobrým řešením nejen, když pokoj nebo dům je ve špatném stavu – stojí to za to, obnovit interiér, když jeho majitelé touží po změně estetiky anebo nutná je změna funkce pokoje. Aby se nemučit s mnohými a namáhavymi činnostmi během obnovy, nejefektivnějším způsobem je poznat snadné a praktické tipy, díky kterým interiér bude výpadat nádherně bez velkých komplikací.


elegantní interiér
Author: http://demural.fr/affiches/salon
Source: http://demural.fr/affiches/salon
Docela klíčové je před proměnou interiéru přemýšlet, jaké konkretní činnosti a materiály budou nezbytné. Potom můžeme udělat kalkulaci nákladu (co nám dává nějakou představu o výdajech a připravení bude snadnější). Důležitou otázkou je, jestli v interiéru nábytky a podobné vybavění – například koberce a rolety – rovněž koupíte nové, protože určitě ovlivní to cenu a styl obnovy. Už malá obnova, taková jako nová malba stěn nebo změna osvětlení umí konat autentické zázraky, jestli je úspěšná a chytře naplánovaná. Někdy nezbytné jsou trochu vážnější činnosti – tř. změna druhu podlahy na keramiku, mozaiku buď dřevo – ale to záleží na jeji technický stav. Co je zajímavé, nyní dlaždice nemusejí být jen na podlaze – někteří mají raději je rovněž na stěně kvůli nové estetické kvalitě (může se stát krásnou abstraktní mozaikou) a protože skvělé chraní stěny před špínou, co docela hodnotí rodiče anebo majitelé některých zvířat.


Místo dělat úplně novou malbu je možné zvolit také nějakou tapetu. V současné době velmi módní jsou tapety ve stylu retro, exotickým a moderním – v tom druhým a třetím případě občas stojí to za to vybrat fototapetu s nějakým krásným vzorem. Estetika pokoje se může poté proměnit. Moc vážné je také osvětlení – pokud pokoj ma malé okno, nemá jej vůbec anebo je uložené v hlubokém stínu (třeba vzhledem k další budově), nejlepším nápadem je koupit jeden velký zdroj světla a doplnit je dodateční osvětlovací instalaci – v tradičním stylu dobře fungují lampy se stínitkem a lampióny, a v moderním designerská svítidla – třeba nastěnná, anebo bodová. Aby trochu ušetřit elektřinou, zajímavým nápadem jsou i lampy LED anebo na žárovky úsporné. Jestli stěny budou vlastnit stejnou bárvu, pamatujte že fialová působí klidnou náladu, rudá dává energii, zelená je dobrá pro zrak, a bílá se charakterizuje obrovskou univerzalitou, a aby interiér opticky zvětšit, stojí to za to dát si malé předměty anebo přílohy v kontrastující bárvě.

Tags: LED, pokoje, tapety, rolety, interiéru, záclony, závěsy, žaluzie, podlaze